Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

CT pracoviště

CT pracoviště - pavilon H

Výpočetní tomografie (dále jen CT) je vyšetřovací metoda, která speciálním způsobem využívá rentgenových paprsků a umožňuje podrobné zobrazení jednotlivých orgánů a částí těla v tenkých vrstvách. Pro zobrazení cév, struktury parenchymových orgánů a zjištění chování ložiskových, patologických změn orgánů je často  nutné během vyšetření podání jodové kontrastní látky do žíly.Na moderním multidetektorovém 128miřadém CT přístroji provádíme standardní vyšetření založená na nejnovějších poznatcích v oboru výpočetní tomografie. Pracoviště úzce spolupracuje s Traumatologickým  centrem nemocnice a zabezpečuje urgentní vyšetření pro pacienty s polytraumatickým poškozením. Na pracovišti provádíme jak diagnostické tak terapeutické výkony  pro hospitalizované i ambulantní pacienty.

K vyšetření je potřeba mít podepsaný Informovaný souhlas pacientem nebo zákonným zástupcem. Informovaný souhlas obdrží pacient před vyšetřením nebo si ho může stáhnout v sekci 10. Ke stažení pod názvem Informované souhlasy.

Ordinační hodiny:    
Všední den:

  • Denní provoz: 7:00 - 21:00 hod.
  • Ústavní pohotovostní péče: 21:00 - 7:00 hod.

Víkend + svátky:

  • Ústavní pohotovostní péče - 24 hod denně

CT pracoviště - pavilon S1

Multidetektorový 256řadý CT přístroj se řadí mezi nejmodernější zobrazovací přístroje, které využívají princip výpočetní tomografie. Tento sofistikovaný přístroj umožňuje miniinvazivní zobrazení jednotlivých srdeční oddílů, velkých tepen, ale i selektivní zobrazení jednotlivý věnčitých tepen a jejích větví zásobujících srdeční sval.

Ordinační hodiny:    
Všední den:   

  • Denní provoz: 7:00 - 14:00 hod.


 

Navigace

Copyright © 2010 - 2017 FNKV