Věda a výuka

Výuka

Klinika je výukovou základnou 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Výuku chirurgie zajišťuje v oborech magisterského studia (Všeobecné lékařství), bakalářského studia (Fyzioterapie, Ošetřovatelství). Od roku 2012  je garantem postgraduální výuky chirurgie za 3. LF UK Praha. V postgraduálním doktorandském studiu klinika umožňuje vzdělávání v oboru Experimentální chirurgie.

Výzkum

Klinika byla a je řešitelem a spoluředitelem řady výzkumných projektů, zejména v oblasti onkochirurgie a traumatologie. Výsledky vědecké práce jsou pravidelně publikovány a přednášeny na prestižních odborných lékařských setkáních.