Publikace

Lékaři kliniky využívají knihovnu obsahující 726 knih a učebnic věnovaných ortopedii, traumatologii, ale i dalším příbuzným oborům. Neméně cenným obsahem naší knihovny jsou stovky časopisů uchovávaných většinou v podobě celých ročníků renomovaných ortopedických a traumatologických žurnálů. Chod knihovny je zabezpečován paní Ivanou Hanákovou.

V roce 2014 přibyly do knihovny celé ročníky těchto domácích a mezinárodních časopisů:

• Acta Chirurgiae Orthopaedicae et Traumatologiae Čechoslovaca (od roku 1962)
  • Clinical Orthopaedics and Related Research (od roku 1978)
  • European Spine Journal (od roku 2011)
  • Journal of Bone and Joint Surgery – American Volume (od roku 1927)
  • Journal of Bone and Joint Surgery – British Volume (od roku 1949)
  • Journal of Orthopaedic Trauma (od roku 1994)
  • Ortopedie (od roku 2007)
  • Osteologický Bulletin (od roku 1998)
  • Der Unfallchirurg (od roku 1995)
  • Úrazová chirurgie (od roku 1995)

Přehled publikační a přednáškové činnosti

Výzkumné zaměření kliniky dokumentuje publikační a přednášková činnost. Od vzniku kliniky v roce 1985 bylo publikováno 19 monografií, 15 kapitol v monografiích, učebnicích a sbornících, 80 prací v časopisech s impakt faktorem.